کلاس ششم نورآباد دلفان
ملغمه ای از آموزش ابتدایی وپرورشی 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان
به پسرم درس بدهید. او باید بداند که همه مردم عادل و همه آنها صادق نیستند اما به پسرم بیاموزید که به ازای هر شیاد- انسان صدیقی هم وجود دارد.به او بگویید به ازای هر سیاستمدار خودخواه رهبر جوانمردی هم یافت می شود.به او بیاموزید که در ازای هر دشمن دوستی هم هست.می دانم که وقت می گیرد اما به او بیاموزید اگر با کار و زحمت خویش یک دلار کاسبی کند بهتر از آن است که جایی روی زمین پنج دلار بیابد.به او بیاموزید که از باختن پند بگیرد .از پیروز شدن لذت ببرد.او را از غبطه خوردن بر حذر دارید.به او نقش و تاثیر مهم خندیدن را یادآور شوید.

اگر می توانید به او نقش موثر کتاب در زندگی را آموزش دهید.به او بگویید تعمق کند به پرندگان در حال پرواز در دل آسمان دقیق شود .به گلهای درون باغچه و زنبورها که در هوا پرواز می کنند دقیق شود.به پسرم یاد دهید که همه حرفها را بشنود و سخنی را که به نظرش درست می رسد انتخاب کند.

ارزشهای زندگی را به پسرم آموزش دهید. اگر می توانید به پسرم یاد بدهید که در اوج اندوه تبسم کند.به او بیاموزید که از اشک ریختن خجالت نکشد.

به او بیاموزید که می تواند برای فکر و شعورش مبلغی تعیین کند اما قیمت گذاری برای دل بی معناست.به او بگویید که تسلیم هیاهو نشود و اگر خود را بر حق می داند پای سخنش بایستد و با تمام قوا بجنگد. در کار تدریس به پسرم ملایمت به خرج دهیداما از او یک نازپرورده نسازید.بگذارید که او شجاع باشد.به او بیاموزید که به مردم اعتقاد داشته باشد .توقع زیادی است اما ببینید که چه می توانید بکنید .پسرم کودک کم سال بسیار خوبی است...

تاريخ : دوشنبه ٢٧ آذر ۱۳٩۱ | ٩:٥٠ ‎ق.ظ | نویسنده : رضایی راد | نظرات ()
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ
موضوعات وب
 
صفحات اختصاصی
RSS Feed

جستجودر اين وبلاگدر اين وب
در كل اينترنت
مترجم سايت
ساعت نظر انلاین امار خبر موسیقی

دانلود آهنگ جدید

کد هدایت ليگ داستان
 جمله تصادفي

.

آيا ميدانيد
كد لينك بلاگ

Top Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگر